Jak uniknąć problemów z blokadą sprzedaży po zmianie stawek VAT w drukarkach fiskalnych?
Jak uniknąć problemów z blokadą sprzedaży po zmianie stawek VAT w drukarkach fiskalnych?

Zmiany w stawkach VAT mogą być wyzwaniem dla użytkowników drukarek fiskalnych, szczególnie gdy prowadzą do nieoczekiwanych blokad sprzedaży towarów i usług. Drukarki fiskalne posiadają mechanizm kontroli stawek VAT, mający na celu zapewnienie zgodności operacji sprzedaży z obowiązującymi przepisami podatkowymi. W tym wpisie wyjaśniamy, jak działa ten mechanizm i jak można rozwiązać problemy związane z blokowaniem sprzedaży po zmianie stawek VAT.

czytaj całość »
Mandat za brak internetu w kasie online – kiedy grozi?
Mandat za brak połączenia internetowego w kasie fiskalnej online – kiedy jest ryzyko?

Zapewnienie kasie fiskalnej online ciągłego połączenia z internetem jest kluczowym zadaniem dla przedsiębiorcy, który wykorzystuje takie urządzenie zintegrowane z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Niezrealizowanie tego obowiązku może prowadzić do niepożądanych konsekwencji. Pojawia się pytanie: czy za brak internetu w kasie fiskalnej można otrzymać mandat, nawet gdy problem z dostępem do sieci wynika z błędu dostawcy usług? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w obowiązujących przepisach.

czytaj całość »
Ważne zmiany w stawkach VAT - Co musisz wiedzieć?

Drodzy Przedsiębiorcy i Klienci,

Ministerstwo Finansów właśnie ogłosiło dwie kluczowe zmiany w zakresie VAT, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2024 roku. Zmiany te dotyczą zarówno usług beauty, jak i żywności. Informacje co musisz wiedzieć, aby odpowiednio się przygotować znajdziesz w tym wpisie. 

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 533 776 606
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl